Důvody jsou jednoduché. Touha odlišit svou stavbu od ostatních a přiznejme si otevřeně, že i výsledný povrch při dobře odvedené práci je takový jiný, více přírodní a ne stroze přesný a pravidelný.
Nicméně jak dříve, tak i nyní je potřeba řádně vyplnit vzniklé spáry mezi dlažebními kostkami, ideálně materiálem, který bude stabilní v čase a zároveň negativně neovlivní estetickou stránku celého povrchu.
Nejjednodušší způsob, jak spáry vyplnit je použití hrubého písku, či kamenné drtě. Nicméně takto upravená spára je doslova ideálním podkladem pro uchycení a následný růst trávy, mechu a jiných rostlin, neboť se v pórech výplně velice snadno uchytí.
Následná údržba takové spáry a odstranění porostu, případně nečistoty je velice obtížná a bez poškození výplně prakticky nemožná, ať již tato údržba probíhá mechanicky či za použití kupříkladu vysokotlakého čističe. O velký úbytek materiálu se v čase postarají také nepříznivé povětrnostní vlivy.
Takto provedené spáry mezi dlažebními kostkami nevypadají po čase vůbec hezky.
Materiál se skládá ze dvou složek, které se jednoduchým způsobem smísí mezi sebou a tuto práci zvládne i šikovný domácí kutil.
Zákazník z podkrkonošské Jilemnice volil mezi dvěma odstíny barev, a to barvou čedičovou,
nebo pískovou. Tuto barvu po vyvzorkování malých částí plochy nakonec zvolil jako nejvhodnější.
Práce při následné pokládce dlažebních kostek probíhaly standartním postupem od rozvržení požadovaného vzoru po ploše
a vlastní uložení kostek na řádně provedenou drenážní vrstvu.
a poté již vzniklou kašovitou hmotu správně zapracovat do spár.
Bezvadná spolupráce, děkuji za vše.